انتقال طیاره به کابل جهت پرواز آزمایشی


سلام و دورد بی پایان خدمت همه دوستان خوبمطیاره که توسط انجینر ذاکر حسین ساخته شده است قرار بود که پرواز آزمایشی خویش را در فضای صاف جاغوری انجام دهد به دلیل نبودن میدان هوای مناسب قرار شده امروز شنبه مورخه 24 /7/1389 به کابل انتقال داده شود و پرواز آزمایشی خویش را در پایتخت افغانستان انجام دهند.

روز گذشته طیاره مذکور داخل تعمیر جدید ولسوالی جاغوری آورده شده بود . هدف از آوردن طیاره ، به نمایش گذاشتن در انظار عمومی بود تا هموطنان دست آور هموطن خویش را از نزدیک مشاهده نماید .

ابتدا ولسوال محترم جاغوری جناب آقای ظفر شریف با ذکر صلوات بالای سندلی طیاره مذکور نشست و از دوست که طیاره را ساخته قدر دانی نموده و خطاب به مردم و نوجوانان جاغوری گفت : مردم ، این طیاره را یک از فرزندان ما جاغوری ها ساخته و افتخار بزرگ برای جاغوری و همه مردم افغانستان مخصوصا هزاره ها می باشد.

در نمایش امروز از همه اقشار اعم از موسفیدان جوانان خانم ها شرکت داشتند و هر یک به نوبه خود ضمن مشاهده طیاره از انجنیر ذاکرحسین به خواطر ابتکارش قدر دانی می نمودند.

همچنان خواستم مصاحبه با محترم انجنیر ذاکرحسین داشته باشیم . اما متاسفانه ایشان حاضر به مصاحبه نشدند و گفتند : تا ما پرواز آزمایشی خود را انجام نداده ایم به هیچ شخصی ، ارگان ، نهاد و رسانه ا ی معلومات داده نمی توانم . امید که دوستان معذوری ما را پذیرا باشد.

به گفته ولسوال محترم جاغوری اقای ظفر شریف : طبق فرمان ریس جمهور حامد کرزی باید طیاره به مرکز کابل انتقال پیدا کند .

و قرار شده که امروز طیاره مذکور به شمول ولسوال محترم جاغوری آقای ظفر شریف ، قوماندان امنیه جاغوری آقای رمضانی علی و تعداد از دوستان مردم جاغوری به پایتخت انتقال داده شود .

جالب اینکه امروز از بعضی رادیو ها با کنایه می شنیدم که می گفتند : در مناطق کوه بند هزاره نشین که یکی از ولسوالی های ولایت غزنی می باشد طیاره ساخته شده است . به هر صورت ، امید که  انجینیرصاحب پرواز آزمایشی را به موفقیت پشت سر بگذراند .

قرار است امروز چرخ بال ها برای بردن طیاره به جاغوری بیاید اینجانب نیز برای پوشش دادن اخبار پرواز آن از جمله هیئت همراه طیاره مذکور می باشم و امید که شاهد پرواز آزمایشی موفقانه طیاره ساخته شده هزاره ها در کابل باشیم و اخبار موفقیت مهندس جوان هزاره را به همه دنیا نشر کنیم

تا گزارش بعد التماس دعا خدانگهدار همه تان

Views: 694

Reply to This

Replies to This Discussion

sallam alaykom hamwatane aziz i know that this aeroplane is made by wood
sallam to all hazara this aero plane made by zakirhussain mominzada
Today we all hazara are happy that our young hazara men had made an aeroplane in all over the Aisa this is the first men that who had made this so today we are proud of hazara nations and proud of Zakir Hussain Momen Zada of Afghanistan.. we are too happy today once again thax to u Mr Zakir Hussain Momin Zada Thanx for ur Great Action..
thanks of hazara in Afghanistan
Sorry for the 1st Msg that was send by my account it was not me it was some one else one of our friend so i hope that u have forgave me
aw pari azi ra koja kada?
iftekhar hazara shomahasted
wow tnkx god finnaly one of our mazlom hazara is intelegent and proved it to whole of the world just amazing is dis story
keep it up zakir hossan everyone loves uuuuuuuuuuuu we r proud of it

RSS

مشارکت

Ad

MIGRANTES

Photos

  • Add Photos
  • View All

Currency Converter

Advertisement

Badge

Loading…

© 2016   Created by Torgani Boy's.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service